Elektroniczny korek

korek

Elektroniczny korek to nasze nowatorskie rozwiązanie cieszące się dużym zainteresowaniem, szczególnie w transporcie ciężkim (TIR). Jest to system zabezpieczający wlew paliwa przed ewentualną kradzieżą paliwa.

System ten komunikuje się z transponderem zainstalowanym w kołnierzu wlewu zbiornika paliwa, bezprzewodowo w sposób ciągły, wykorzystując technologie RFID (Radio Frequency Identification). Każde przerwanie transmisji powoduje wysłanie sygnału przez komunikator do Klienta (Korek ON/Korek OFF). Otwarcie korka lub odcięcie przewodów podczas parkowania pojazdu (przy braku kluczyków w stacyjce) aktywuje włączenie się alarmu dźwiękowego oraz świetlnego w kabinie kierowcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca wie, że podczas jego nieobecności korek wlewu był otwierany. Natomiast, jeżeli kierowca śpi w kabinie, to alarm od razu go obudzi.

Zabezpieczenie to pozwala poznać dokładną lokalizację i czas, kiedy nastąpiło otwarcie i zamknięcie korka wlewu paliwa oraz jak długo trwało.

Dodatkowo Elektroniczny Korek możemy wzbogacić w stalowe sitko antykradzieżowe, które po prawidłowym zamontowaniu jest praktycznie niedemontowalne i skutecznie zabezpiecza przed upuszczeniem paliwa.

Korzyści płynące z używania elektronicznego korka:

  • włączenie się alarmu świetlnego i dźwiękowego u kierowcy, przy niepowołanym otwarciu baku,
  • bezprzewodowa, ciągła komunikacja w technologii RFID,
  • wysłanie sygnału przez komunikator o otwarciu korka do klienta,
  • dokładną lokalizacja, kiedy nastąpiło otwarcie wlewu paliwa,

FILM Z MONTAŻU ELEKTRONICZNEGO KORKA – KLIKNIJ TUTAJ