Elektroniczny korek

korekNiniejsze zabezpieczenie wlewu paliwa przed ubytkami paliwa o handlowej nazwie ELEKTRONICZNY KOREK jest naszym nowatorskim rozwiązaniem szczególnie zyskujące duże zainteresowanie w transporcie ciężkim (TIR).

System ten w sposób ciągły komunikuje się bezprzewodowo wykorzystując technologie RFID (Radio Frequency IDentification) z transponderem zainstalowanym w kołnierzu wlewu paliwa. Każde przerwanie transmisji powoduje wysłanie sygnału przez komunikator do Klienta (Korek ON/Korek OFF). Otwarcie korka wlewu paliwa lub odcięcie przewodów podczas parkowania pojazdu (przy braku kluczyków w stacyjce) powoduje załączenie alarmu dźwiękowego i świetlnego w kabinie kierowcy. Tym sposobem kierowca po powrocie do pojazdu wie że podczas jego nieobecności korek wlewu był otwierany, natomiast podczas snu kierowcy dźwiękowy alarm w kabinie potrafi obudzić najbardziej zaspanych.

Dzięki temu zabezpieczeniu znana jest dokładna lokalizacja i czas kiedy nastąpiło otwarcie i zamknięcie korka wlewu paliwa oraz jak długo trwało. Dodatkowo ELEKTRONICZNY KOREK możemy wzbogacić w stalowe sitko antykradzieżowe które po prawidłowym zamontowaniu jest praktycznie niedemontowalne i skutecznie zabezpiecza przed upuszczeniem paliwa.

Korzyści płynnące z używania elektronicznego korka:

  • Alarm świetlny i dźwiękowy dla kierowcy przy niepowołanym otwarciu baku.
  • Bezprzewodowa, ciągła komunikacja w technologii RFID.
  • Wysłanie sygnał przez komunikator o otwarcia korka do klienta.
  • Dokładna lokalizacja kiedy nastąpiło otwarcie wlewu paliwa.
  • Dodatkowa możliwość zamontowania sitka antykradzieżowego.

 

FILM Z MONTAŻU ELEKTRONICZNEGO KORKA – KLIKNIJ TUTAJ