Dlaczego warto monitorować stan paliwa?

wskaźnik paliwa

Warto monitorować stan paliwa przede wszystkim ze względu na poczynione dzięki tej kontroli oszczędności, sięgające nawet 18%.

Dzięki specjalnemu systemowi, osoba rozliczająca może na bieżąco monitorować nie tylko poziom paliwa, lecz również otrzymuje dane o tankowaniach. Co bardzo ważne, dostaje ona także informacje o upuszczeniach paliwa ze wskazaniem ich miejsca oraz czasu. Wie ona zatem, co się dzieje z paliwem i kiedy, na przykład na skutek usterki, je traci. Jak działa monitoring i dlaczego warto go zamontować? Sprawdź w naszym wpisie!

Jak działa cyfrowa sonda paliwa?

Całość systemu monitoringu stanu paliwa opiera się na działaniu specjalnej cyfrowej sondy paliwa, umieszczanej pionowo w zbiorniku auta. W ten sposób pomiar paliwa odbywa się zarówno w trakcie jazdy, jak i na postojach. Podczas montażu sondy zbiornik jest indywidualnie skalowany (proces kalibracji) tak, by odczyty były jak najdokładniejsze. Sonda taka jest odporna na zakłócenia oraz skoki napięcia zasilającego, a sygnał przez nią przesyłany nie zostaje zniekształcony poprzez czynniki zewnętrzne. Funkcjonowanie systemu jest bardzo proste; ciśnienie, wywołane naciskiem paliwa na czujnik sondy, jest zamieniane na cyfrowy impuls elektryczny, który trafia do rejestratora GPS. W nim gromadzone są dane, dotyczące strat paliwa, do których osoba rozliczająca ma dostęp na bieżąco i historycznie aż do 12m-cy wstecz.

Jakie są korzyści z monitorowania stanu paliwa?

Przede wszystkim monitorowanie paliwa umożliwia wykrywanie tankowań i upustów paliwa razem z ich lokalizacją, co zabezpiecza paliwo przed kradzieżą. Sama sonda jest odporna na niskie temperatury i na zanieczyszczenia występujące w paliwie, dlatego pomiary są niezwykle dokładne oraz precyzyjne. Oferowany przez nas system umożliwia również określenie średniego zużycia paliwa, dzięki czemu zyskujemy wiedzę, w jaki sposób eksploatowane jest auto. Innowacyjny system umożliwia również kontrolę korka wlewu paliwa.