Czym jest i na jakiej zasadzie działa Elektroniczny Korek?

tankowanie paliwa

Kradzieże paliwa wprost ze zbiorników samochodowych nadal są dość częste. Dotyczą przede wszystkim samochodów ciężarowych.

Straty spowodowane takim procederem mogą sięgać wielu tysięcy złotych, dlatego tak ważne jest, aby skutecznie zabezpieczać bak samochodu. Jednym z najbardziej innowacyjnych sposobów okazuje się elektroniczny korek.

Elektroniczny korek działa z wykorzystaniem sygnału radiowego. System łączy się ze specjalnym transponderem, który jest zamontowany w kołnierzu wlewu paliwa. W skład konstrukcji wchodzi także komunikator. Jego zadaniem jest wysyłanie sygnału alarmowego w sytuacji, gdy wlew paliwa zostanie otwarty, a w stacyjce samochodu nie ma kluczyka. Może się tak stać podczas próby kradzieży, na przykład na parkingu. Elektroniczny korek uruchomi alarm również wtedy, gdy przewody zostaną odcięte. 

System okazuje się skuteczny dlatego, że przy usiłowaniu kradzieży paliwa emituje nie tylko sygnał dźwiękowy, ale również świetlny. Jest to pomocne szczególnie w nocy, gdy kierowca samochodu śpi w kabinie. Nasza firma proponuje również korki wyposażone w specjalne sitko, które uniemożliwia demontaż całego systemu.

Dlaczego warto zdecydować się na elektroniczny korek?

System elektroniczny pozwala uniknąć strat finansowych, stresu i opóźnień, które wynikają z kradzieży paliwa. Ma to szczególne znaczenie w transporcie samochodowym. Natychmiastowe uruchomienie alarmu nie tylko odstrasza potencjalnego złodzieja, ale również pozwala go zatrzymać i wezwać policję. Korek elektroniczny rejestruje dokładny czas i miejsce niepożądanego otwarcia wlewu paliwa. Dzięki temu można szybko namierzyć sprawcę zdarzenia, ale również udokumentować incydent.

Warto dodać, że technologia radiowa jest jedną z najbardziej skutecznych i niezawodnych. Komunikacja jest bezprzewodowa i ciągła, dlatego montaż systemu jest bardzo szybki i sprawny. Obsługa elektronicznego korka nie jest skomplikowana. Jego instalacja najskuteczniej zabezpiecza przed stratami finansowymi, a kierowca czuje się bezpieczniej podczas postojów na trasie.