Dlaczego warto zainwestować w Elektroniczny Korek?

Transport jest niezwykle istotną gałęzią gospodarki, bez którego handel i rozwój nie mogłyby istnieć. Podstawą transportu jest jego sprawność, na którą składa się stan pojazdu, nad którym czuwają mechanicy, oraz proces logistyczny, nad którym czuwają firmy spedycyjne. W dobie cyfryzacji i możliwości w komunikacji wiele różnych elementów transportu mogło zostać usprawnionych, co sprawia, że bezpieczeństwo przewozu jest zwiększone, jak nigdy dotąd.

Olbrzymi udział w tym mają firmy tworzące nawigacje samochodowe, oraz produkujące rozwiązania technologiczne, pokroju lokalizatorów czy elektronicznych korków, produkowanych przez takie firmy jak M2M Group. Na samochody ciężarowe na trasie czeka wiele niebezpieczeństw. Jednym z nich są kradzieże. Złodzieje są coraz bardziej zuchwali i podejmują się rozmaitych włamań. Ich łupem padają towary przewożone w naczepie oraz paliwo w baku samochodu. Warto zauważyć, że rozwój technologii pozwolił na bardzo szybkie wypompowanie paliwa, liczonego w kilkuset litrach, z baku pojazdu. Dzieje się to na dwa sposoby. Pierwszy dotyczy odkręcenia korka od wlewu paliwa, wsunięciu węża i odciągnięciu ropy czy benzyny. Drugi to już bezpośrednie naruszenie baku, poprzez przebicie jego ściany, i opróżnienie w ten sposób zbiornika paliwa. Na drugą sytuację stosowane są dodatkowe fizyczne wzmocnienia baku. Na pierwszy sposób wynaleziono rozwiązanie w postaci elektronicznego korka.

Elektroniczny korek.

Firma M2M Group wynalazła rozwiązanie, które pomoże uchronić samochód przed kradzieżą paliwa z baku. Ich nowatorskim rozwiązaniem jest elektroniczny korek. Rolą tego elementu jest zabezpieczenie wlewu przed kradzieżą przez niego paliwa. Zasada działania jest prosta, z wykorzystaniem technologii RFID, system antykradzieżowy łączy się z transponderem we wlewie paliwa, sygnalizując klientowi wszelkie przerwania łączności, zarówno przy odkręceniu korka, jak i uszkodzeniu przewodów, aktywuje alarm, ale gdy w stacyjce nie ma kluczyków. Sygnał jest zarówno świetlny jak i dźwiękowy, dlatego nawet śpiący kierowca może być spokojny o zawiadomienie z niepokojącą sytuacją. System nie tylko informuje o zdarzeniu, ale notuje czas otwarcia, jego godzinę i zapisuje lokalizację. A dodatkowe wyposażenie w sitko antykradzieżowe, którego nie można wymontować, całkowicie uniemożliwia spuszczenie paliwa z baku. Jest to bardzo opłacalna inwestycja, ponieważ chroni transport przed niepożądaną kradzieżą paliwa i unieruchomieniem pojazdu. Minimalizujemy więc straty w paliwie, rzędu kilku tysięcy złotych oraz straty wynikłe z opóźnień w transporcie. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, na które decydują się przede wszystkim właściciele samochodów ciężarowych. W Elektroniczny Korek inwestujemy dla bezpieczeństwa transportu.