Na czym polega monitoring paliwa?

monitoring paliwa

Chcesz odzyskać kontrolę nad ilością zużywanego paliwa i przy okazji poczynić znaczące na nim oszczędności? Zdecyduj się na nowoczesny system monitoringu paliwa! Sprawdź w naszym wpisie, jak działa!

Jak działa system monitorowania zużycia paliwa?

Aby system monitorowania zużycia paliwa działał potrzebne są dwa elementy: specjalna sonda oraz system GPS. Cyfrową sondę umieszcza się pionowo w zbiorniku paliwa, przy jego dnie, dzięki czemu pomiar paliwa może być prowadzony zarówno podczas jazdy, jak i na postoju. Podczas montażu urządzenia sondę kalibruje się indywidualnie dla danego pojazdu. Nie należy obawiać się zakłóceń czy skoków napięcia zasilającego, które mogłyby zakłócić odczyt; sonda jest na nie odporna. Sygnał, który wysyła do GPS nie jest zniekształcany przez czynniki zewnętrzne. A jak działa sonda? Paliwo naciska na czujnik sondy, na skutek czego wytwarza się ciśnienie, które jest następnie zamieniane na cyfrowy impuls elektryczny. Ten trafia do rejestratora GPS, w którym gromadzone są dane, dotyczące strat paliwa.

Jakie są korzyści z zainstalowania monitoringu paliwa?

Korzyści z zainstalowania monitoringu paliwa jest sporo. Przede wszystkim dzięki oferowanemu przez nas systemowi poczynisz oszczędności na wydatkach na paliwo, sięgające nawet 18%. Na bieżąco otrzymujesz dane o tankowaniach, poziomie paliwa i jego stratach. Co niemniej ważne, informacje o upuszczeniach paliwa podawane są ze wskazaniem ich miejsca oraz czasu. Pozwala to kontrolować na bieżąco, co się dzieje z paliwem i kiedy, na przykład na skutek usterki, następują jego straty. Sonda w oferowanych przez nas systemach jest odporna na niskie temperatury i na zanieczyszczenia paliwa, dlatego pomiary są niezwykle dokładne oraz precyzyjne. Kolejną zaletą monitorowania zużycia paliwa jest możliwość określenia średniego zużycia, dzięki czemu zyskasz wiedzę, w jaki sposób eksploatowane jest auto. Innowacyjny system umożliwia także kontrolę korka wlewu paliwa.